تفاوت نخ کاگ و مونو

تفاوت نخ مونو و کاگ

تفاوت نخ کاگ و مونو چه سایزی برای کدام ناحیه از صورت مناسب می باشدو یا کدام نخ برای خط خنده و کدام نخ برای رفع و حذف چروک دور چشم و… می باشد.


تفاوت نخ کاگ و مونو را با هم بررسی کرده و این که کدام نخ برای چه ناحیه ای و برای چه کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد و این که نخ مونو چه سایزی برای کدام ناحیه از صورت مناسب می باشدو یا کدام نخ برای خط خنده مناسبتر است ، و کدام نخ برای رفع و حذف چروک دور چشم و… می باشد.

تفاوت نخ کاگ و نخ مونو

نخ مونو چون بسیار ظریف می باشندو قدرت لیفت ندارند و نباید انتظار لیفت با این نخ ها را داشته باشید کاربرد نخ مونو برای سفت کردن پوست، جوانسازی و کلاژنسازی است و معمولاً برای نواحی بسیار ظریفی مثل نواحی چشم ، غبغب، خطوط پیشانی و اطراف لب مورد استفاده قرار می گیرنداز نخ کاگ برای لیفت پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد مشخصه نخ کاگ شامل طول بلند، خار دار بودن آن و محکم بودن آن می باشد  که  از آنها برای لیفت کردن پوست و کشیدن پوست صورت به سمت بالا استفاده ممی شود. برای کاشت این نخ ها توسط سوزن این ها وارد پوستشده سپس نخ داخل پوست کاشته می شود و سوزن بیرون می آید.

  مونو

نخ‌های مونو نخ هایی صاف، ظریف و بدون خار می باشند. از این نخ‌ها برای سفت شدن پوست استفاده می شود. نباید انتظار لیفت شدن پوست با این نخ را داشته باشید  با وارد کردن و قرار دادن تعداد زیادی از این نخ ها ، روند جوانسازی و سفت شدن و کلاژن سازی پوست شروع میشود نخ مونو به وسیله سوزن وارد پوست شده و هنگامی که ما سوزن را وارد پوست میشود بعد از اینکه به ناحیه مد نظر رسید ، باید سوزن به سمت بیرون کشیده شود که در این حالت نخ در داخل پوست باقی می‌ماند و سوزن از پوست خارج می شود. 

افتادگی گونه ها

خط گردن و غبغب

خط فک

خطوط ماریونت یا بغض

بخش زیر چشم ها

پیشانی و ابروها

چین نازولیبال یا خط لبخند

رفع چروک های ریز پوست

رفع افتادگی پوست و نشانه های پیری

در جلسه لیفتینگ روی قسمتی  از صورت یا گردن که در مشاوره مشخص شده، محل ورود و خروج و در مواردی مسیر گذر نخ با استفاده از ماژیک هایی علامت گذاری می شوند. این کار هم دقت لیفتینگ را بالابرده  و هم فرد دقیقا متوجه می شود که چه اتفاقی خواهد افتاد.از جمله مزایای لیفت با نخ های مختلف از جمله نخ مونو  به سریع بودن این روش اشاره کرد. این موضوع می تواند راحتی فراوانی را در مقایسه با دیگر تکنیک های زیبایی برای افراد به همراه داشته باشد. همین موضوع بر محبوبیت آن نیز می افزاید.با توجه به اندازه ناحیه ای که قرار است در این تکنیک لیفت شود و میزان مشکل فرد، انجام این تکنیک بین 15 تا 30 دقیقه زمان می برد. البته کار اکثر افراد زیر 20 دقیقه تمام می شود. این زمان حتی از انجام یک میکاپ کامل نیز کمتر است.برخلاف دیگر روش ها که نیاز به مراقبت های پیش از انجام است، در این تکنیک شما می توانید پس از اعمال آن به روند عادی زندگی خود بازگردید. این موضوع بر سریع بودن و محبوبین لیفت با نخ می افزاید.تنها موضوعی که بایستی به آن توجه کنید، بی حسی موضعی پیش از لیفت با نخ است. بهترمی باشد  پس از اعمال بی حسی روی پوست تان، تقریبا 20 دقیقه صبر داشته باشیدکه مواد بی حسی تاثیر خود را بگذارند.

این را مد نظر داشته باشید نخ های مونو چون بسیار ظریف است  بنابراین قدرت لیفت ندارند و  نباید انتظار لیفت با این نخ ها را داشته باشیم کاربرد نخ مونو برای سفت کردن پوست، جوانسازی و کلاژنسازی است و معمولاً برای نواحی بسیار ظریفی مثل نواحی چشم ، غبغب، خطوط پیشانی و اطراف لب مورد استفاده قرار می گیرند برای اینکه با نخ مونو کار جوانسازی و سفت کردن پوست را انجام بدهیم باید به تعداد زیادی از این محصول استفاده کنیم.

 

نخ مونو
تفاوت نخ کاگ و مونو چه سایزی برای کدام ناحیه از صورت مناسب می باشدو یا کدام نخ برای خط خنده و کدام نخ برای رفع و حذف چروک دور چشم و… می باشد.

 کاگ

از این  نوع نخ برای لیفت پوست صورت به کار می رود  خصوصیات نخ کاگ شامل طول بلند، خار دار بودن آن و محکم بودن آن هست که  از آن ها برای لیفت کردن پوست و کشیدن پوست صورت به سمت بالا استفاده می کنیم. برای کاشت این نخ ها توسط سوزن وارد پوست می شوند سپس نخ داخل پوست کاشته شده و سوزن بیرون می آید.

محکم بودن جنس نخ کار به اندازه ای می باشد  که حتی به زور می توان با قیچی آن را پاره کرد یا برش زد این نخ ها خاردار هستند بعد از آن که سوزن از پوست خارج شد خارها به پوست گیر می‌کنند و باعث لیفت ناحیه مورد نظر می شوند و پوست ما را به سمت بالا میکشند و لیفت انجام میدهند موارد استفاده این درخت برای ناحیه خط خنده و زاویه صورت و بالا بردن ابرو از این نسخه ها استفاده می شود.

نخ های کاگ را  به تنهایی یا در ترکیب با نخ هایمونو برای تعلیق مکانیکی ساختارهای بافتی پوست که ظاهری محکم و صاف دارند ، استفاده کرد. این نوع نخ ها اغلب برای ایجاد صورتی لاغرتر با لیفت کردن افتادگی پوست در خط فک استفاده می شود.

کاربرد نخ کاگ، با توجه به انواع خارهای یک طرفه، و دو طرفه، در لیفتینگ پوست نواحی مختلف بدن به عنوان یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی، امری رایج است.نخ کاگ، به علت قابل جذب و زیست سازگار بودن در لیفت ابروها، لیفت نواحی مختلف صورت شامل گونه، فک یا چانه، بینی، و گردن مورد استفاده قرار میگیرد. سهولت و راحتی استفاده از این نخ و کوتاه بودن مدت زمان لیفتینگ باعث شده که لیفت نواحی مختلف صورت و لیفت ابرو با نخ کاگ، به عنوان عمل زیبایی پوست پرطرفدار و سالم شناخته شود.

 

از مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ کاگ که بیمار باید بداند این است که فرد از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا جلوگیری کنید.
داروهایی را که پزشک تجویز نموده است راس ساعت مصرف نمایید.
از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
بانوان به مدت 24 ساعت از آرایش کردن صورت جدا خوددرای کنند.
آقایان به مدت یک هفته از تراشیدن ریش و سبیل خودپرهیز کنند.

فرایند قرار دادن این نخ ها حدود 30 دقیقه زمان می برد و فرآیند پیچیده ای نیست. همچنین مدت زمان بهبودی لیفت صورت با نخ کاگ کوتاه بوده و با توجه به نوع پوست ، سن و ناحیه تحت درمان بین 2 الی 3 روز زمان می برد و نتیجه درمان بعد از 6 ماه تکمیل خواهد شد.

 

نتایج لیفت صورت با نخ کاگ به تعداد نخ های مورد استفاده در درمان ، نوع پوست ، سن ، تخصص و مهارت پزشک و غیره بستگی دارد. بررسی ها نشان می دهد نتایج این درمان معمولا بین 2 الی 3 سال دوام دارد.

 

از مزایای استفاده از این روش می توان به نتایج بهتر همزمان در استفاده با سایر روش های جوانسازی پوست مانند تزریق ژل هیالورونیک اسید ، لیزر ، پلاسما ، مزوتراپی و غیره اشاره نمود.

ماندگاری نخ لیفت صورت به ویژگی های زیادی بستگی دارد یکی از این ویژگی ها استفاده از نخ های با کیفیت های متنوعی هستش که در دنیا تولید شده است و وجود دارد. ماندگاری نخ ها معمولا از 7 الی 8 ماه به بالا می باشد . پیشنهاد می شود که از  کاشت نخ از پزشک های  حرفه ای استفاده کرده  که با مشاوره درست بهترین کار را برای لیفت بهتر پوست صورت شما انجام می دهند.

 

نخ کاگ
تفاوت نخ کاگ و مونو چه سایزی برای کدام ناحیه از صورت مناسب می باشدو یا کدام نخ برای خط خنده و کدام نخ برای رفع و حذف چروک دور چشم و… می باشد.

برای انجام دادن لیفت صورت با نخ ، محدودیت سنی وجود ندارد و زمانی که چروک های پوست صورت ظاهر شوند و افتادگی پوست در صورت دیده شود ، می توان لیفت صورت با نخ را انجام داد. البته سن سی و پنج به بالا در واقع سنی است که ایجاد چروک در پوست خود را مشاهده می کنید.احتمال دارد افتادگی پوست به دلایل مختلفی به وجود بیاید.به این دلیل لیفت با نخ می تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد تا بدون هیچ گونه درد و عوارضی دارای پوستی زیبا شوند.

اگرکه  چین و چروک های صورت دارای عمق زیاد باشند نمی توان گفت که نخ لیفت روشی مناسب برای رفع و حذف این چین و چروک است و احتمالا روشی دیگر برای درمان انجام شود، نکته ای دیگری که باید در نظر داشت این است که شاید برای سنین 60 سال به بالا هم زیاد جوابگویی مناسبی نداشته باشد زیرا در این سن معمولا باز هم عمق چین و چروک ها زیاد می باشد .

این نخ ها همان نخ مونو هستند که دندانه هایی به آن ها اضافه شده است. این دندانه ها برای گیر کردن به قسمت زیرین پوست هستند. ین قلاب‌ها باعث نگه‌داری بافت پوست در تمام طول نخ می‌شوند. ‌ نخ کاگ در قسمت زیرین پوست قرار می‌گیرد و مانند یک قلاب به داخل شیار و چین‌و‌چروک‌های پوستی گیر می‌کند.

افرادی که نباید از لیفت استفاده کنند

هر فردی که یک بیماری  مانند هپاتیت B و C یا HIV دارد.

هر کسی که تحت درمان با داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، وارفارین یا کلوپیدوگرل می باشد.

و کسی که سابقه تشکیل اسکار کلوئیدی داشته باشد.

اگر  در تلاش برای باردار شدن یا شیردهی هستید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *