تکنیک اصلاح فرم خط فکی با نخ لیفتینگ

تکنیک اصلاح فرم خط فکی با نخ لیفتینگ

تکنیک اصلاح فرم خط فکی با نخ لیفتینگ

شلی پوست و جابجایی بافت نرم كه در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود، یك عیب یا نقص اجتناب ناپذیر زیبایی است كه با تکنیک جراحی صورت، متداول ترین عمل جراحی زیبایی در جهان امروز برای ترمیم افتادگی پوست قابل رفع است. امروزه علاقه و تمایل بیشتری برای جایگزینی روش های جراحی با درمان های کم تهاجمی برای هماهنگ کردن شکل بیضی صورت وجود دارد. بنابراین روش لیفت با نخ می تواند روشی ایمن و موثر برای جوانسازی قسمت میانی و پایینی صورت باشد. در این مقاله به تکنیک اصلاح فرم خط فکی با نخ لیفتینگ میپردازیم.یا ما همراه باشید.

هدف از این مطالعه ارزیابی ایمنی و اثربخشی کلی استفاده از نخ های لیفتینگ بود. هدف محقق همچنین نشان دادن رضایت بیماران پس از درمان بود.

روش کار

این مطالعه شامل 12 بیمار بود که تحت عمل لیفت با نخ برای بهبود نمای خط فک پایین قرار گرفتند. رضایت بیمار با نمره(امتیاز) جهانی بهبود زیبایی ، امتیاز مقیاس آنالوگ بصری، تصاویر بالینی قبل و بعد از درمان ارزیابی شد.

نتیجه: جوانسازی پوست صورت در ناحیه خط فک نتایج رضایت بخشی روی کیس های مورد مطالعه داشت. بیماران علاوه بر اصلاح نمای خط فک، بهبود سریع در  هارمونی صورت را نیز تجربه کردند و رضایت خود را ابراز داشتند. استفاده از تکنیک کم تهاجمی لیفت با نخ عوارض جانبی برای بیماران ایجاد نکرده است و آن را توصیه می کنند. 

نتیجه گیری: در حال حاضر تمایل به لیفت با نخ زیاد است و مطالعه حاضر این موضوع و نتیجه عالی و قابل مشاهده اثرات لیفت با نخ را برجسته می کند. 

بیماران:  12 بیمار 50 تا 69 ساله که به اصلاح و بهبود خط صورت (به دلایل زیبایی) نیاز داشتند، در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند. بهبودی ها توسط محقق در مدت زمان 1 و 3 ماه پس از عمل از طریق نمره جهانی بهبود زیبایی که یک مقیاس پنج امتیازی است ارزیابی شد(1 = بهبود استثنایی، 2 = بهبود متوسط، 3 = بهبود جزئی، 4 = بدون تغییر، و 5 = بدتر شدن وضعیت).

علاوه بر این ارزیابی بیماران بعد از درمان از نظر رضایتمندی و درد پس از عمل در ناحیه تحت درمان با استفاده از مقیاس آنالوگ بصری با مقیاس یازده امتیازی ارزیابی شد(0 = ناراضی و 10 = در کل بسیار راضی). درد بعد از عمل در 4 روز اول پس از جراحی ارزیابی شد.

پرسشنامه های فردی برای ورود به مطالعه باید 100% کامل می شد.

نتیجه گیری

بیماران تکنیک های کم تهاجمی و بهبودی سریع را برای بازگشت سریع به فعالیت های روزمره ترجیح می دهند. لیفت بافت های صورت با استفاده از نخ در حال حاضر یک گزینه عالی برای جوانسازی صورت است. از جای زخم جلوگیری می کند، ساده، موثر و موجب صرفه جویی در زمان است.از مزایای این روش به عدم ایجاد جای زخم، ساده و موثر بودن و صرفه جویی در زمان می توان اشاره کرد.نخ استفاده شده از نوع دوسوزنه بوده و به هدف جابجایی در ناحیه مندیبل در عمق سابکوتانئوس جایگذاری اند.

این روش علاوه بر سهولت عمل و نتایج خوب، در مقایسه با روش های جراحی برای جوانسازی صورت، بروز عوارض جانبی پایینی نیز دارد.

جراحان همچنین ممکن است از مزایای این جراحی سرپایی در گسترش حوزه عمل خود بهره مند شوند. در واقع، با یک جلسه (قابل مقایسه با سایر روش های کم تهاجمی) می توان چهره بیمار را با تکنیک های مدرن، کمترین دوران نقاهت و زمان جوانسازی کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *