روند پیری صورت و راه های جلوگیری از آن

پیری پوست

پیری پوست


روند پیری پوست

روند پیری پوست ترکیبی از تغییرات اسکلت و بافت همبند آن است. تغییرات طی گذر زمان از جابجایی موقعیت بافت نرم و ماهیچه های پوشاننده آن تحت تاثیر عوامل مختلف شروع می شوند و ادامه می یابند.

از علایم پیری پوست می توان به تحلیل رفتگی در ناحیه خط فک و نمایان شدن فرم چین و چروک های مختلفی در ناحیه پیشانی، اطراف چشم و جابجایی صفحات چربی در ناحیه گونه یا شاید نمایان شدن خط خنده و چین های اطراف دهان همچون چین ماریونت اشاره نمود.

عوامل پیری پوست

از عواملی که روی سرعت روند طبیعی پیری پوست تاثر بسزایی دارد؛ نیروی گرانش زمین است که می تواند روی ایجاد حالت پتوز یا افتادگی صورت تاثیر منفی داشته باشد تاثیراتی همچون جابجایی در موقعیت فت پد مالار که فرم گونه به موقعیت قرارگیری و حجم بافت آن بستگی دارد و هر تغییر فیزیکی در این فت پد باعث ایجاد نمای نامتقارن در ناحیه زیر چشم و ناحیه میانی صورت می شود.

پیری پوست
پیری پوست

در نتیجه روش های مختلفی در علم پزشکی زیبایی جهت پیشگری یا جبران موارد عنوان شده مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر با رعایت استانداردها و اولویت های درمانی پزشکی در حال اجرا می باشد. انتخاب روش مناسب با در نظرگیری شرایط بالینی و روزمره افراد به تشخیص پزشک انجام می شود، برقراری توازن میان انتظارات مراجعین و منطق پزشکی یکی از مهمترین عوامل در تعیین سطح رضایت از این روشها می باشد.

روش های جوانسازی پوست

از روشهای معتبر موثر در جوانسازی صورت می توان از تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید، چربی یا بوتاکس و روشهای مختلف دستگاهی نام برد که دستیابی به نتایج مثبت با هرکدام از این روشها مستلزم به کار گیری محصولات و تجهیزات با کیفیت و مراجعه به پزشک می باشد.

علم پزشکی با پیشرفت علم در تمامی حوزه های دانش دائما در حال بررسی و تکامل در خصوص رفع هرچه سریع تر و بدون عارضه تر مشکلات بالینی انسان می باشد.

در همین راستا یکی از روشهای بررسی شده و موفق جوانسازی استفاده از نخ های لیفتینگ یا جوانساز می باشد و تکنیک های مختلفی با محصولاتی که در سراسر دنیا با کیفیت و قیمت های مختلفی وجود دارد در حال اجرا توسط پزشکان فیلد استتیک است.

این نخ ها سازگار با سیستم ایمنی بدن و شرایط آناتومیکی آن داشته و بسته به جنس ماده اولیه آنها مدت زمان ماندگاری و ادامه نتایج آن و شرایط استفاده از آنها توسط پزشک و لایف استایل مراجعین محترم متغیر است. که میتوان نتیجه گرفت رضایت نهایی از انجام پروسیجر لیفت و جوانسازی با نخ تحت تاثیر عوامل زیادی هست که باید به دقت رعایت شوند که در عین اهمیت بالا به سادگی قابل اجرا هستند.

پیری پوست
پیری پوست

پروسیجر جوانسازی صورت با نخ لیفتینگ

پروسیجر جوانسازی صورت با نخ لیفتینگ یک روش نیمه تهاجمی با حداقل عوارض ممکن در نهایت سرعت و ماندگاری نتایج مثبت آن و با هزینه مناسب تر نسبت به روشهای تهاجمی جراحی به شمار می آید. البته باید در نظر داشت انتخاب روش درمانی جراحی یا غیر جراحی با در نظرگیری شرایط موجود و بالینی مراجعه کننده و طبق تشخیص پزشک انجام می شود.

این روش درمانی توسط بکارگیری نخ هایی از جنس پلی دی اکسانون(PDO) و پلی کپرولاکتون (PCL) یا پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) که در ابعاد، ضخامت و کیفیت های مختلف توسط کمپانی های سازنده آنها تولید می شوند.

شرایط نگهداری و تولید نخ های لیفتینگ تاثیر مستقیم در نتایج درمانی دارند که از این رو بررسی روند تولید آنها و روش های مورد استفاده از آنها بسیار حائز اهمیت می باشد و استاندارهای جهانی متعددی را باید کسب کرده باشند.

از موارد استفاده از نخ در فیلد زیبایی می توان به لیفت صورت در نواحی مختلف آنها با نخ های خاردار و جبران تحلیل رفتگی در ناحیه ای از صورت که باعث ایجاد چین و چروک با عمق ها و شکل های مختلف با نخ های بدون خار(مونو) نام برد.

بعد از کارگذاری نخ توسط پزشک مربوطه، افزایش کلاژن سازی شروع شده و با تشکیل بافت فیبروتیک در ناحیه ای از صورت که نخ کار گذاشته شده می توان انتظار داشت عمق چین چروک کاهش یافته و یا جابجایی های ناشی از روند پیری پوست به طور قابل قبولی اصلاح شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *