عوارض لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ


لیفت ابرو با نخ

عوارض لیفت ابرو با نخ: لیفت با نخ جدیدا یکی از اصلی‌ترین روش‌های درمانی اصلاح افتادگی ابرو و لیفت شقیقه است که مورد انتخاب اکثر جامعه پزشکی زیبایی قرار گرفته است. لیفت ابرو یا لیفت شقیقه با نخ‌های لیفتینگ طی یک جلسه یک ساعته تحت بی حسی موضعی توسط پزشکان زیبایی انجام شده و دوران نقاهت بسیار اندکی نسبت به روش لیفت جراحی ابرو دارد.

افتادگی ابرو ممکن است تحت تاثیر تغییرات ایجاد شده در عضله فرونتالیس و یا صفحات چربی پشت پلک به صورت طبیعی و شاید هم به دلیل کاهش قوام پوست ناشی از ضعف کلاژن‌سازی و یا  تحت تاثیر مشکلاتی همچون فلج بل ایجاد شده باشد. به همین دلیل انتخاب روش درمانی بستگی به وضعیت حاضر و شرایط بالینی مراجعه‌کننده به تشخیص پزشک می‌توان متغیر باشد. در حال حاضر جهت اصلاح مشکل افتادگی ابرو روش‌های تزریق فیلر در نواحی مجاز اطراف عضله فرونتالیس، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ به تعدد مورد اجرای پزشکان قرار می‌گیرند. روش‌های دیگری با دستگاه‌های پزشکی قابل اجرا هستند که هزینه‌های به مراتب بالاتر و تکرار جلسات بیشتری را نیاز دارند.

همه چیز درباره لیفت ابرو با نخ

یکی از جدیدترین تکنیک های بالا کشیدن ابروها، لیفت ابرو با نخ است. در این روش، از نخ های قابل جذب و سازگار با بدن انسان استفاده می شود که بدون ایجاد برش یا زخم، باعث ایجاد کشش و بالا رفتن ابروها می شوند. این تکنیک بهبود چین و چروک، رفع افتادگی ابرو بر روی پلک، تحریک کلاژن سازی برای سفت شدن پوست، جوان و شاداب تر شدن چهره را به همراه دارد.

در لیفت ابرو با نخ، معمولاً از تلفیق نخ هایی مانند نخ کاگ و سیلوئت استفاده می شود. نوع نخ های استفاده شده بستگی به توصیه پزشک و صلاحدید او دارد تا بهترین روش برای هر فرد انتخاب شود.

لازم به ذکر است که افرادی که به دلایلی نمی توانند برای همه جلسات ترمیم لیفت خود مراجعه کنند، حتماً از نخ سیلوئت در لیفت خود استفاده کنند. این نخ ماندگاری یک ساله دارد و کلاژن سازی بیشتری ایجاد می کند.

لیفت ابرو با نخ کمک می کند تا مقدار قابل توجه ای از شقیقه به سمت بالا کشیده شود و فرم چشم ها تغییر کند که به آن مدل چشم گربه ای می گویند.

بنابراین، این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی ملایم پلک و ابرو هستند و به دنبال بهبود شکل آن ها می باشند.

در صورتی که افتادگی ابرو شدید باشد، مناسب تر است جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو انجام شود. این جراحی زیبایی به منظور بالا بردن ابرو و بهبود خطوط عمیق پیشانی استفاده می شود.

عوارض لیفت ابرو با نخ

بالا کشیدن ابرو با نخ به طور کلی یک روش کم خطر و با دوره ریکاوری حداقلی به شمار می رود و خطرات و عوارض جانبی مختصری نیز با آن همراه است. برخورد با موارد زیر بعد از لیفت ابرو با نخ، غیرطبیعی نیست.

  • کبودی
  • تورم
  • خونریزی
  • درد خفیف در محل ورود نخ ها

احتمال بروز مشکلاتی مثل ناهمواری در پوست، از 15 تا 20 درصد است، که البته آن هم به راحتی قابل ترمیم است.

از جمله مشکلات دیگری که امکان بروز آنها (هر چند اندک) وجود دارد، عبارتند از:

  • واکنش آلرژیک به مواد سازنده نخ.
  • خونریزی ناشی از عملیاتی که در پشت پوست انجام می‌شود.
  • ناهمواری یا کشیدگی پوست در محل نخ.
  • جابجایی یا حرکت ناخواسته نخ که منجر به افتادگی مجدد پوست می‌شود.
  • درد زیرپوستی ناشی از کشیدگی زیاد یا جایگذاری نامناسب نخ.
  • عفونت در محل درمان.

حتماً قبل از درمان با پزشکتان صحبت کنید تا بدانید منتظر چه نتایج و خطراتی باشید. به علاوه همیشه به یک پزشک مجرب و معتبر مراجعه کنید تا قدرت مدیریت مشکلات را داشته باشد و احتمال رسیدن به نتایج بهینه را بالا ببرد.

عوارض لیفت ابرو با نخ
عوارض لیفت ابرو با نخ

علل افتادگی ابرو

“یکی از علت های مهم و بارز افتادگی ابرو، افزایش سن است که پوست آن کاهش ارتجاعی خود را تجربه کرده و شل می شود. این شل شدگی باعث افتادگی ابروها می شود و در نتیجه علاوه بر سنگینی پلک، چهره شما به‌طور خسته و خشمگینانه به نظر می رسد. به طور دقیق تر، عضلات بالایی که مسئول بالا بردن دو سوم قسمت میانی ابرو هستند، ضعیف شده و نیاز به تقویت دارند.

افتادگی ابرو ممکن است ناشی از عوامل دیگری مانند ژنتیک و ارث باشد که در جوانی نیز باعث افتادگی ابرو و پلک می شود و زیبایی و جوانی چهره شما را تحت تأثیر قرار می دهد. عوامل دیگری مانند فلج ناگهانی پس از یک حادثه یا ضربه سخت هم ممکن است باعث افتادگی پلک شوند.

بنابراین، قبل از اقدام به بالا کشیدن ابرو، ابتدا باید عامل افتادگی را مشخص و بررسی کرد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا با انتخاب بهترین روش، بتوانید این مشکل را به طور قطعی درمان کنید.

زیرا یک روش نادرست، علاوه بر هزینه های زیاد، ممکن است منجر به بازگشت مشکل شود و شما از درمان ناامید شوید. بنابراین، بررسی و تشخیص علائم افتادگی ابرو را جدی بگیرید.”

لیفت ابرو با نخ بدون جراحی

لیفت با نخ به عنوان یکی از روش های غیر جراحی لیفت ابرو توسط پزشکان حوزه پوست و زیبایی در سراسر جهان با محصولات متنوعی در حال انجام می‌باشد. این درمان بسته به وضعیت بالینی مراجعه‌کنندگان و تکنیک جاگذاری نخ و البته محصول استفاده شده، نتایج رضایت بخشی به همراه دارد. تعداد نخ مصرفی متغیر بوده و در صورت استفاده از تعداد استانداردی از نخ‌ها نتایج بسیار چشمگیری حاصل می‌شود.

زمان مورد نیاز برای لیفتینگ ابرو

نخ لیفتینگ ابرو با ایجاد جابجایی مورد نظر و البته ممکن از نظر پزشکی ، باعث رفع نمای پتوز(افتادگی) ابرو شده و در ادامه با تاثیر روی کلاژن‌سازی در ناحیه‌ای که نخ کار گذاشته شده می‌شود و منجر به افزایش قوام پوست و تقویت بافت ناحیه شده و طی مدت زمان 3 الی 6 ماه شاهد تغییرات قابل قبول خواهیم بود. ماندگاری نتایج درمانی در این روش مستقیما به عواملی همچون تعداد نخ کار گذاشته شده، جنس محصول مصرفی و مراقبت‌های بعد از انجام لیفت ابرو با نخ توسط مراجعه‌کنندگان بستگی دارد.

در صورت رعایت تمامی موارد فوق می‌توان بین 8 تا 16 ماه شاهد تغییرات مستمر مثبت در ناحیه ابرو باشیم.

هزینه لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ همانند سایر روش‌های غیر جراحی نیاز به تکرار و ترمیم داشته و به لحاظ طولانی مدت بودن تاثیرات ناشی از کلاژن‌سازی توسط نخ‌ها، فاصله جلسات تکرار آن بیشتر و تعداد جلسات مورد نیاز کمتر می‌باشد.

این روش نسبت به روش جراحی لیفت ابرو به مراتب هزینه کمتری داشته و احتمال برجای ماندن عوارض جبران‌ناپذیر روش‌هایی چون پلاسماپن در آن وجود ندارد.

نکات مهم لیفت با نخ

گاها لیفت ابرو با نخ توسط پزشکان به صورت ترکیبی در کنار تزریق بوتاکس انجام می‌شود که نتایج بهتری را به همراه دارد.

نخ استفاده شده در این پروسیجر از دو جهت باید مورد بررسی قرار گرفته باشد: قوام خود نخ به لحاظ روش‌های مورد استفاده در چرخه تولید آن و توانایی ایجاد قلاب قوی به منظور لیفت اولیه قوی توسط خارهای نخ. امنیت بالینی این روش درمانی مورد بررسی جامعه جهانی پزشکی قرار گرفته است و گزارشات در قالب مقاله‌های پزشکی حاکی از موثر بودن آن است.

امروزه روش‌های درمانی متنوعی برای اصلاح این موارد در حال انجام هستند و یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها ، استفاده از نخ‌های جوانساز مونو با ابعاد و اشکال مختلف می‌باشد. که در این مقاله تاثیرات آن روی 25 مراجعه کننده مورد ارزیابی قرار گرفته است.

<yoastmark class=
عوارض لیفت ابرو با نخ

سن مناسب برای لیفت با نخ

سن بیماران تحت بررسی بین 40 تا 65 سال بوده و طی سه ماه گذشته تحت هیچ درمانی در ناحیه اطراف چشم نبوده‌اند. در این کیس‌ها 5 عدد نخ مونو در ناحیه زیر چشم و 5 عدد در قسمت لترال هر چشم کار‌ گذاری شد.

تمام 25 نفر تحت بررسی با مقیاس Lemperle’s و VAS قرار گرفته و عکس قبل و بعد از 16 هفته آنها مورد ارزیابی قرار گرفت. تغییرات درجه چین و چروک اطراف چشم مورد بررسی قرار گرفت و نتایج ذیل گزارش شده است.

21 نفر از مراجعین مراحل بررسی را تکمیل نموده‌اند. 16 نفر از بهبود وضعیت خود رضایت داشته و 4 نفر بهبود خفیف را گزارش کرده‌اند و یک نفر تغییر ملموسی نداشت.

عوارض مشاهده شده دو مورد کبودی نسبی گذرا و یک مورد جابجایی نخ در 24 ساعت اولیه بود. در ادامه با عکس‌های قبل و بعد کیس‌های تحت درمان جهت ارزیابی تاثیرات نخ جوانساز زیر چشم همراهمان باشید.

مزایای لیفت ابرو با نخ

برای انجام لیفت صورت، نیازی به بی حسی عمومی نیست و می‌توان از بی حسی موضعی و تزریقی استفاده کرد. این روش باعث می‌شود که بستری شدن و فرآیند ریکاوری ضروری نباشد.

اثر لیفت با نخ بلافاصله قابل مشاهده است، اما بهترین نتیجه پس از دو هفته قابل رویت خواهد بود به دلیل وجود تورم و التهاب.

نخ‌های لیفت با استفاده از سوزنی نازک زیر پوست قرار می‌گیرند و هیچگونه جای زخم یا بخیه‌ای ندارند.

دوره نقاهت طولانی مدت لازم نیست و پس از انجام لیفت، هیچ درد یا سوزشی حس نخواهید کرد و می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. با این حال، برای دستیابی به نتایج بهتر، مراقبت‌های تعیین شده توسط پزشک را جدی بگیرید.

این روش اگر با کاربرد حرفه‌ای و استفاده از مواد با کیفیت انجام شود، هیچ عارضه جدی‌ای نخواهد داشت و کاملاً ایمن است.

جمع‌بندی

لیفت با نخ یک روش ارزان، سریع و پربازده محسوب می‌شود و مشکلات و عوارض لیفت ابرو با نخ بیشتر مربوط به خطاهای فنّی می‌باشند و احتمال وقوع سایر عوارض در تمامی فرآیند‌های زیبایی وجود دارند. بنابراین، همواره از خدمات کلینیک‌های شناخته شده و معتبر برای دریافت خدمات زیبایی استفاده نمایید و زیبایی خود را با استفاده از خدمات بی‌کیفیّت تهدید نکنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *