ماندگاری لیفت ابرو با نخ

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

ماندگاری لیفت ابرو با نخ


لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌هایی است که برای از بین بردن عوارض ناشی از افزایش سن و چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و از بازده مناسبی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا عوامل موثّر بر میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ را به شما عزیزان توضیح دهیم و اطّلاعاتی را در رابطه با این فرآیند زیبایی به شما عرضه نماییم.

لیفت با نخ جدیدا یکی از اصلی‌ترین روش‌های درمانی اصلاح افتادگی ابرو و لیفت شقیقه است که مورد انتخاب اکثر جامعه پزشکی زیبایی قرار گرفته است. لیفت ابرو یا لیفت شقیقه با نخ‌های لیفتینگ طی یک جلسه یک ساعته تحت بی حسی موضعی توسط پزشکان زیبایی انجام شده و دوران نقاهت بسیار اندکی نسبت به روش لیفت جراحی ابرو دارد.

افتادگی ابرو ممکن است تحت تاثیر تغییرات ایجاد شده در عضله فرونتالیس و یا صفحات چربی پشت پلک به صورت طبیعی و شاید هم به دلیل کاهش قوام پوست ناشی از ضعف کلاژن‌سازی و یا  تحت تاثیر مشکلاتی همچون فلج بل ایجاد شده باشد. به همین دلیل انتخاب روش درمانی بستگی به وضعیت حاضر و شرایط بالینی مراجعه‌کننده به تشخیص پزشک می‌توان متغیر باشد. در حال حاضر جهت اصلاح مشکل افتادگی ابرو روش‌های تزریق فیلر در نواحی مجاز اطراف عضله فرونتالیس، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ به تعدد مورد اجرای پزشکان قرار می‌گیرند. روش‌های دیگری با دستگاه‌های پزشکی قابل اجرا هستند که هزینه‌های به مراتب بالاتر و تکرار جلسات بیشتری را نیاز دارند.

همه چیز درباره لیفت ابرو با نخ و ماندگاری لیفت ابرو با نخ

یکی از جدیدترین تکنیک های بالا کشیدن ابروها، لیفت ابرو با نخ است. در این روش، از نخ های قابل جذب و سازگار با بدن انسان استفاده می شود که بدون ایجاد برش یا زخم، باعث ایجاد کشش و بالا رفتن ابروها می شوند. این تکنیک بهبود چین و چروک، رفع افتادگی ابرو بر روی پلک، تحریک کلاژن سازی برای سفت شدن پوست، جوان و شاداب تر شدن چهره را به همراه دارد.

در لیفت ابرو با نخ، معمولاً از تلفیق نخ هایی مانند نخ کاگ و سیلوئت استفاده می شود. نوع نخ های استفاده شده بستگی به توصیه پزشک و صلاحدید او دارد تا بهترین روش برای هر فرد انتخاب شود.

لازم به ذکر است که افرادی که به دلایلی نمی توانند برای همه جلسات ترمیم لیفت خود مراجعه کنند، حتماً از نخ سیلوئت در لیفت خود استفاده کنند. این نخ ماندگاری یک ساله دارد و کلاژن سازی بیشتری ایجاد می کند.

لیفت ابرو با نخ کمک می کند تا مقدار قابل توجه ای از شقیقه به سمت بالا کشیده شود و فرم چشم ها تغییر کند که به آن مدل چشم گربه ای می گویند.

این روش باعث تغییر همزمان در فرم چشم ها، ابرو و برخی از جنس صورت می شود و باعث تغییرات قابل توجهی در ظاهر صورت می شود. به همین دلیل، این روش مورد توجه طرفداران و پیدا کردن محبوبیت فراوان قرار گرفته است.

بنابراین، این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی ملایم پلک و ابرو هستند و به دنبال بهبود شکل آن ها می باشند.

در صورتی که افتادگی ابرو شدید باشد، مناسب تر است جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو انجام شود. این جراحی زیبایی به منظور بالا بردن ابرو و بهبود خطوط عمیق پیشانی استفاده می شود.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ

نخ‌های PDO در طول زمان حل می‌شوند. آنها معمولا از طریق هیدرولیز ساده در حدود 3 تا 6 ماه از بین می‌روند. حتی زمانی که نخ‌های PDO حل می‌شوند همچنان تا مدتی ماندگاری لیفت ابرو با نخ را دارند. اثرات لیفت با نخ بسته به میزان کشسانی پوست و مهارت پزشک ممکن است 1 تا 3 سال دوام داشته باشد.

ماندگاری لیفت ابرو با نخ
ماندگاری لیفت ابرو با نخ

چه عواملی بر میزان ماندگاری لیفتابرو با نخ تاثیرگذار هستند؟

لیفت با نخ یک روش کوتاه مدّت به منظور از بین بردن چین و چروک‌های صورت و افزایش زیبایی محسوب می‌شود و عوامل متعددی از جمله مراقبت های پس از انجام لیفت با نخ و… بر میزان ماندگاری آن تاثیر می‌گذارند. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از این عوامل را به شما معرّفی نماییم.

سن یکی از فاکتورهای مهم در میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ می‌باشد:

پوست انسان یکی از حساس‌ترین بافت‌های بدن محسوب می‌شود و شدیداً تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد. با افزایش سن، توانایی بدن برای تولید پروتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد و این عامل موجب کاهش طراوت و زیبایی پوست می‌شوند. همچنین، سلول‌های پوستی به دلیل سرعت تقسیم بالاتری که نسبت به سایر سلول‌های بدن دارند، سریع‌تر از سایر سلول‌ها دچار تحلیل می‌شوند و این عامل موجب ایجاد چین و چروک‌هایی در پوست می گردد.

به همین دلیل، میزان بازده و ماندگاری لیفت ابرو با نخ در افراد مسن کم‌تر از افراد جوان‌تر می‌باشد زیرا میزان تحلیل پوست و میزان تولید پروتئین‌های حیاتی در پوست در این افراد کم‌تر دچار کاهش شده است. بطور کلّی، رابطه‌ی مستقیمی بین میزان خاصیت کشسانی و الاستیکی پوست و میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ وجود دارد و این ویژگی می‌تواند خود را با افزایش ماندگاری این روش در افراد جوان‌تر نشان می‌دهد.

البته لیفت با نخ تقریبا برای همه مناسب است. اگر از آمپول می ترسید، ممکن است این روش درمانی برای شما مناسب نباشد – اگرچه بیشتر پزشکان هر کاری را انجام خواهند داد تا اطمینان حاصل شود که این روش تا حد ممکن آرام و آرامش بخش است.

میزان خاصیت کشسانی پوست نقش بسزایی را در میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ دارد:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، میزان خاصیت کشسانی پوست رابطه‌ی مستقیمی را با میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ دارد و این مسئله می‌تواند میزان بازده حاصل از این روش را تحت تاثیر قرار دهد. بطور کلّی، میزان ماندگاری این روش در افرادی که پوست آن‌ها خشک‌تر و شکننده‌تر از حالت عادّی است کم‌تر می‌باشد و وجود چنین شرایطی می‌تواند میزان ماندگاری حاصل از این فرآیند را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد.

همچنین، میزان چربی زیر پوستی افراد نیز نقش مهمّی را در میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ ایفا می‌کند و یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه محسوب می‌شود. بطور کلّی، بالا بودن میزان چربی زیرپوستی نشان دهنده‌ی مناسب بودن بافت مورد نظر برای انجام این روش زیبایی می‌باشد و یکی از نشانه‌های پوست‌های جوان و دارای خاصیت الاستیکی مناسب تلقّی می‌شود. با این حال، میزان خشک بودن پوست نقش مهم‌تری را ایفا می‌کند و میزان چربی زیرپوستی می‌تواند نقش یک عامل کمکی را بر عهده داشته باشد.

نوع نخی که برای لیفت با نخ استفاده می‌شود:

نوع نخ نیز یکی از عوامل موثّر بر میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ می‌باشد و نقش موثّری را در بازده این فرآیند ایفا می‌کند. بطور کلّی، نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند در دو نوع ساده و خاردار وجود دارند. نخ‌های ساده جزو اوّلین‌ نخ‌هایی هستند که برای انجام این روش زیبایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و از بازده قابل قبولی برخوردار هستند. نخ‌های خاردار نسل جدید نخ‌های تولید شده برای لیفت با نخ می‌باشند و در انواع مختلفی وجود دارند.

این نخ‌ها توانایی تحریک بافت پوست برای تولید کلاژن و الاستیک بیشتر را دارا می‌باشند و به دلیل وجود زوائد متعدد از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند و این موارد باعث شده‌اند تا این نخ‌ها به سرعت جایگاه مناسب خود را در کلینیک‌های زیبایی بدست آورند.

علل افتادگی ابرو

“یکی از علت های مهم و بارز افتادگی ابرو، افزایش سن است که پوست آن کاهش ارتجاعی خود را تجربه کرده و شل می شود. این شل شدگی باعث افتادگی ابروها می شود و در نتیجه علاوه بر سنگینی پلک، چهره شما به‌طور خسته و خشمگینانه به نظر می رسد. به طور دقیق تر، عضلات بالایی که مسئول بالا بردن دو سوم قسمت میانی ابرو هستند، ضعیف شده و نیاز به تقویت دارند.

افتادگی ابرو ممکن است ناشی از عوامل دیگری مانند ژنتیک و ارث باشد که در جوانی نیز باعث افتادگی ابرو و پلک می شود و زیبایی و جوانی چهره شما را تحت تأثیر قرار می دهد. عوامل دیگری مانند فلج ناگهانی پس از یک حادثه یا ضربه سخت هم ممکن است باعث افتادگی پلک شوند.

بنابراین، قبل از اقدام به بالا کشیدن ابرو، ابتدا باید عامل افتادگی را مشخص و بررسی کرد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا با انتخاب بهترین روش، بتوانید این مشکل را به طور قطعی درمان کنید.

زیرا یک روش نادرست، علاوه بر هزینه های زیاد، ممکن است منجر به بازگشت مشکل شود و شما از درمان ناامید شوید. بنابراین، بررسی و تشخیص علائم افتادگی ابرو را جدی بگیرید.”

ماندگاری لیفت ابرو با نخ
ماندگاری لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ بدون جراحی

لیفت با نخ به عنوان یکی از روش های غیر جراحی لیفت ابرو توسط پزشکان حوزه پوست و زیبایی در سراسر جهان با محصولات متنوعی در حال انجام می‌باشد. این درمان بسته به وضعیت بالینی مراجعه‌کنندگان و تکنیک جاگذاری نخ و البته محصول استفاده شده، نتایج رضایت بخشی به همراه دارد. تعداد نخ مصرفی متغیر بوده و در صورت استفاده از تعداد استانداردی از نخ‌ها نتایج بسیار چشمگیری حاصل می‌شود.

زمان مورد نیاز برای لیفتینگ ابرو

نخ لیفتینگ ابرو با ایجاد جابجایی مورد نظر و البته ممکن از نظر پزشکی ، باعث رفع نمای پتوز(افتادگی) ابرو شده و در ادامه با تاثیر روی کلاژن‌سازی در ناحیه‌ای که نخ کار گذاشته شده می‌شود و منجر به افزایش قوام پوست و تقویت بافت ناحیه شده و طی مدت زمان 3 الی 6 ماه شاهد تغییرات قابل قبول خواهیم بود. ماندگاری نتایج درمانی در این روش مستقیما به عواملی همچون تعداد نخ کار گذاشته شده، جنس محصول مصرفی و مراقبت‌های بعد از انجام لیفت ابرو با نخ توسط مراجعه‌کنندگان بستگی دارد.

در صورت رعایت تمامی موارد فوق می‌توان بین 8 تا 16 ماه شاهد تغییرات مستمر مثبت در ناحیه ابرو باشیم.

هزینه لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ همانند سایر روش‌های غیر جراحی نیاز به تکرار و ترمیم داشته و به لحاظ طولانی مدت بودن تاثیرات ناشی از کلاژن‌سازی توسط نخ‌ها، فاصله جلسات تکرار آن بیشتر و تعداد جلسات مورد نیاز کمتر می‌باشد.

این روش نسبت به روش جراحی لیفت ابرو به مراتب هزینه کمتری داشته و احتمال برجای ماندن عوارض جبران‌ناپذیر روش‌هایی چون پلاسماپن در آن وجود ندارد.

نکات مهم لیفت با نخ

گاها لیفت ابرو با نخ توسط پزشکان به صورت ترکیبی در کنار تزریق بوتاکس انجام می‌شود که نتایج بهتری را به همراه دارد.

نخ استفاده شده در این پروسیجر از دو جهت باید مورد بررسی قرار گرفته باشد: قوام خود نخ به لحاظ روش‌های مورد استفاده در چرخه تولید آن و توانایی ایجاد قلاب قوی به منظور لیفت اولیه قوی توسط خارهای نخ. امنیت بالینی این روش درمانی مورد بررسی جامعه جهانی پزشکی قرار گرفته است و گزارشات در قالب مقاله‌های پزشکی حاکی از موثر بودن آن است.

اطراف چشم ناحیه بسیار با اهمیتی از نظر زیبایی می باشد و البته تحت تاثیر عوامل مختلف بسیار سریع‌تر از دیگر نواحی صورت دچار پیری می‌شود. هرگونه تغییر ساختاری مثل ایجاد چین و چروک در زیر یا کنار چشم، جابجایی صفحات چربی پشت پلک یا افتادگی ابرو و حتی کاهش حجم صفحات چربی زیر چشم منجر به ایجاد نمای خسته‌ای از چشم‌ها می‌شود و این موضوع جایگاه بسیار برجسته‌ای در پیر دیده شدن صورت دارد.

امروزه روش‌های درمانی متنوعی برای اصلاح این موارد در حال انجام هستند و یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها ، استفاده از نخ‌های جوانساز مونو با ابعاد و اشکال مختلف می‌باشد. که در این مقاله تاثیرات آن روی 25 مراجعه کننده مورد ارزیابی قرار گرفته است.

مزایای لیفت ابرو با نخ

برای انجام لیفت صورت، نیازی به بی حسی عمومی نیست و می‌توان از بی حسی موضعی و تزریقی استفاده کرد. این روش باعث می‌شود که بستری شدن و فرآیند ریکاوری ضروری نباشد.

اثر لیفت با نخ بلافاصله قابل مشاهده است، اما بهترین نتیجه پس از دو هفته قابل رویت خواهد بود به دلیل وجود تورم و التهاب.

نخ‌های لیفت با استفاده از سوزنی نازک زیر پوست قرار می‌گیرند و هیچگونه جای زخم یا بخیه‌ای ندارند.

دوره نقاهت طولانی مدت لازم نیست و پس از انجام لیفت، هیچ درد یا سوزشی حس نخواهید کرد و می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. با این حال، برای دستیابی به نتایج بهتر، مراقبت‌های تعیین شده توسط پزشک را جدی بگیرید.

این روش اگر با کاربرد حرفه‌ای و استفاده از مواد با کیفیت انجام شود، هیچ عارضه جدی‌ای نخواهد داشت و کاملاً ایمن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *