ماندگاری لیفت بینی با نخ

ماندگاری-لیفت-بینی-با-نخ

ماندگاری-لیفت-بینی-با-نخ


لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ روشی است که برای برطرف کردن ایرادهای ظاهری بینی یا برخی مشکلات بینی نظیر انحراف و مشکلات تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این روش می توان در بخش های مختلف بینی تغییرایی ایجاد کرد و تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت را بیشتر کرد. نکته مهم این است که این روش برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب های ورزشی نیز قابل استفاده است. این عمل با روش های مختلفی انجام می پذیرد که بیشتر آن ها نیاز به جراحی ندارند. اما ممکن است با توجه به شرایط شما پزشک در برخی موارد لیفت با جراحی بینی را به شما توصیه کند. در ادامه در مورد ماندگاری لیفت بینی با نخ بیشتر توضیح خواهیم داد.

لیفت بینی با نخ یک روش بسیار جدید است، که باعث ایجاد تغییرات طبیعی با نتایج فوری می گردد. در این روش می توان تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو را کشیده، تا بینی صاف شود. با استفاده از این روش می توان برجستگی جزئی روی تیغه بینی را نیز از محو کرد. در لیفت بینی با نخ همانند تزریق ژل، نیاز به بی حس کننده موضعی است. انجام لیفت حدود ۳۰ دقیقه به زمان نیاز دارد.

خلاصه این مطلب را در این پادکست گوش دهید.

ماندگاری لیفت بینی با نخ

اثرات و نتایج درمان لیفت بینی سیمی معمولا بین یک تا دو سال باقی می ماند. اگر این روش 9 ماه پس از درمان اولیه تکرار شود، می توانید انتظار اثرات طولانی تری داشته باشید. با تحریک تولید کلاژن بینی، می توانید انتظار لیفت دائمی بینی را داشته باشید.

از آنجایی که در این روش از بخیه های قابل جذب استفاده می شود، نتایج درمان دائمی نیست. سیم ها از ماده ای به نام PDO ساخته شدند. PDO ماده قابل جذبی است که در نخ های جراحی استفاده می شود، این ماده به مرور زمان تجزیه می شود و به طور طبیعی جذب بدن می شود و بینی به علت اصلی خود باز می گردد. برخی از بیماران به دلیل اینکه جراحی بینی را دوست ندارند به این روش روی می آورند.

لیفت بینی با نخ چگونه است؟

لیفت بینی با نخ یک روش غیر جراحی و برگشت پذیر برای بهبود فرم بینی است. این روش قیمتی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از جراحی بینی است. با این حال، لازم به ذکر است که لیفت بینی با نخ دائمی نیست و نیاز به ترمیم دارد.

در این روش، از نخ های PDO (پلی دیوکسانون) استفاده می شود که این نخ ها از قند‌های پیچیده ای ساخته شده اند. این ماده غیرآلرژیک است و کاملاً قابل تخریب و جذب در بدن است. به عبارت دیگر، بدن قادر است نخ های PDO را در طول زمان جذب کند.

نخ های تخصصی موقتی برای لیفت بینی طراحی شده اند که به آنها نخ های MINT Tip Thread نیز معروف است. این نخ ها اغلب دارای خارها هستند تا در محل استفاده به طور محکم قرار بگیرند و به بافت زیر بهتر چسبیده و پوست را بکشند. در واقع، نخ ها به عنوان یک ساختار داربست عمل می کنند و به شکل دهی مجدد بینی کمک می کنند تا نتایج مطلوب به دست آید.

تفاوت نخ های قابل جذب و غیر قابل جذب

بعد از مشاهده عوارض نخ های غیر قابل جذب، نخ هایی روانه بازار شدند که قابلیت جذب داشتند، که امروزه اغلب از نخ های قابل جذب جهت لیفت بینی با نخ استفاده می شود.

استفاده از نخ های قابل جذب تا حدودی مشکلاتی نظیر، فرورفتگی ها و چین خوردگی های سطح پوست و نمایان شدن نخ از زیر پوست را رفع نموده است، اما اشکالی که در این نخ ها وجود دارد این است که مدت ماندگاری آن ها از نخ های غیر قابل جذب هم کم تر است  و به طور كلى حداكثر تا سه ماه نوك بينى را بالا نگه مى دارد و بعد از آن نوك بينى مجددا به حالت افتادگى برمیگردد.

مشکلات لیفتینگ بینی با نخ های غیر قابل جذب

 • احتمال پارگی نخ
 • ایجاد عفونت در محل گره
 • صدمات عصبی و پرش های عضلانی
 • ناراضی بودن اکثر مراجعه کنندگان از نتیجه
 • ایجاد چین خوردگی نخ و فرورفتگی در سطح پوست
 • متغیر بودن مدت ماندگاری لیفت بینی با نخ های غیر قابل جذب حدودا بین 1 تا 1.5 سال
 • گره نخ باعث ایجاد واکنش و برآمدگی در زیر پوست می گردد که در این حالت باید نخ خارج شود.
 • در افراد دارای پوست نازک، نخ از زیر پوستشان دیده می شود و در این حالت لازم است نخ خارج گردد.
 • باید هر چند ماه ترمیم صورت گیرد و این موجب ایجاد هزینه زیاد برای بیمار می شود که گاهی حتی از هزینه جراحی بینی بیشتر می شود.
لیفت بینی با نخ
عکس لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ مناسب چه کسانی است ؟

لیفتینگ بینی با نخ در افرادی که دارای پوست به نسبت ضخیمی بوده و رده سنی آنها بین 25 تا 45 است و افرادی که انتظارات قابل توجهی ندارند و افتادگی بینی آن ها کم است مناسب می باشد.

لیفت بینی با ژل چگونه است ؟

استفاده از این روش برای کسانی مناسب می باشد که قصد دارند افتادگی بینی خود را برطرف کنند یا بر روی بینی خود زخم دارند و یا قوز کوچکی دارند که نیاز به عمل جراحی باز بینی نیست. لیفت بینی با ژل به کمک تزریق ژل یا فیلرهای پوستی به نواحی مختلف بینی انجام می گیرد. بسته به نوع ژل به‌کاررفته، سن بیمار و بافت پوست او نتایج این روش بین یک تا یک و نیم سال ماندگار می باشد.

توجه کنید که تزریق ژل بینی برای برطرف کردن اشکالات اساسی بینی قابل استفاده نیست. درواقع با این روش تنها می توانید برخی انحرافات یا قوزهای ظاهری بینی را برطرف کنید. باید بدانید که این ژل‌ها حاوی هیالورونیک اسید هستند که می‌توانند باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست بینی و جوانی و شادابی آن شوند. قیمت لیفت بینی با ژل نیز بر اساس نوع و مقدار ژل مورد استفاده تعیین می گردد.

اقدامات لازم قبل از عمل لیفت بینی با نخ

اقدامات قبل از انجام لیفت بینی بسته به نوع آن ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل، کلینیک زیبایی مورد نظر شما باید قبل از عمل لیفت، دستورالعمل‌های لازم را ارائه کند. به طور کلی، باید موارد زیر را رعایت کنید تا عوارض جانبی لیفت بینی به حداقل برسد. و اینکه لیفت بینی با نخ در خانه اصلا توصیه نمی شود.

۱. حداقل یک هفته قبل از انجام لیفت، از مصرف داروهای آسپرین، داروهای ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید و در صورت استفاده، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

۲. سطح ویتامین K بدن باید به حد کافی باشد تا احتمال کبودی کاهش یابد. بهتر است در هفته‌های قبل از لیفت بینی، مصرف سبزیجات برگ‌دار را افزایش دهید.

۳. قبل از مراجعه به کلینیک برای انجام لیفت بینی، آب به مقدار کافی بنوشید و یک وعده غذا بخورید. اما پرخوری باعث ایجاد حالت تهوع پس از عمل زیبایی می‌شود.

بهترین روش لیفت بینی کدام است؟

لیفت بینی با تزریق ژل باعث تغییر در تیغه، نوک بینی و ناحیه اطراف می شود. برای اصلاح هر قسمت با توجه به تشخیص جراح بینی، تزریق انجام می گیرد. در روش لیفت با نخ و کشیدن نوک بینی، حالت فرم بینی و تیغه تغییر می کند. ممکن است، پزشکان برای ایجاد تغییرات بیشتر و تاثیر بهتر، از هر دو روش به طور ترکیبی استفاده می کنند. لیفت بینی برای افرادی با بینی بزرگ مناسب نیست. اما در برخی مواقع پزشک حرفه ای توانای این را دارد تا با اصلاحات مورد نیاز و ایجاد خطای دید باعث کوچک دیده شدن بینی شود.

در جدول زیر دو روش لیفت بینی را با هم مقایسه کرده و کاربرد، عوارض و کاندید مناسب هر یک را ذکر کرده‌ایم.

موارد مختلفلیفت بینی با ژللیفت بینی با نخ
کاربرداز بین بردن برجستگی تیغه بینی
برجسته شدن نوک بینی
حجم دادن به بینی
بالا بردن نوک بینی
اصلاح تیغه بینی
باریک شدن تیغه بینی
اصلاح زاویه بینی
عوارضایجاد نکروز پوست (بافت مردگی)
در صورت کافی نبودن مهارت پزشک، احتمال نابینایی وجود دارد.
احتمال پخش شدن فیلر و از بین رفتن تقارن بینی
تورم و درد تا چند روز پس از درمان
امکان ایجاد عفونت
در صورت کافی نبودن مهارت پزشک، امکان ایجاد زخم وجود دارد.
امکان جابه‌جایی نخ در صورت قرارگیری نادرست
کاندید مناسبافراد با برجستگی روی تیغه بینی
افرادی که جراحی بینی ناموفق داشته‌اند.
افراد با بینی پهن
افراد با بینی نامتقارن
برجستگی روی تیغه بینی

 

عمل بینی با نخ لیفت چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری لیفت بینی با نخ برای همیشه نیست. به عبارت دیگر، لیفت بینی با نخ به صورت دائمی نیست.

معمولاً، لیفت بینی با نخ می تواند حدود ۱ تا ۲ سال دوام بیاورد. اما اگر ترمیم نخ ها را هر نه ماه پس از اولین درمان برنامه ریزی کنید، می توانید انتظار نتایج طولانی مدت تری را داشته باشید. این به معنای این است که با ترمیم و تعویض منظم نخ ها، ممکن است ماندگاری لیفت بینی با نخ بیشتری را تجربه کنید.

چگونه ماندگاری لیفت بینی با نخ را به حداکثر برسانیم؟

در هر دو روش لیفت بینی، نوع مواد استفاده شده و نوع پوست می توانند تأثیرگذار بر ماندگاری لیفت بینی با نخ باشند. اما با ایجاد شرایط مناسب، می توان دوام لیفت بینی را افزایش داد. مراقبت های زیر به طور معمول باعث افزایش ماندگاری لیفت بینی با تزریق ژل می شوند:

1. روش های روتین مراقبت از پوست را در برنامه خود قرار دهید.
2. فیلر بینی به آب حساس است، بنابراین حتماً نوشیدن آب را به هیچ وجه فراموش نکنید.
3. قبل از اینکه ژل به طور کامل جذب شود، تزریق جدید را انجام دهید.
4. اجتناب کنید از تکرار حرکاتی که ممکن است فشاری بر فیلر بینی ایجاد کنند. می توانید از پزشک خود درباره تزریق بوتاکس و محدود کردن حرکت عضلات در نواحی خاص سؤال کنید.
5. فشار بر روی بینی، مانند استفاده از عینک و ماسک، می تواند تأثیر منفی بر ماندگاری لیفت بینی با نخ داشته باشد.
6. در هنگام تمدید لیفت بینی، با جراح بینی خود مشورت کرده و از روشهای جدید با ماندگاری بیشتر آگاه شوید.

لیفت بینی با نخ
لیفت بینی با نخ

میتوانید مقاله مربوط به لیفت صورت با نخ را مطالعه کنید. 

مزایای لیفت بینی با نخ

این روش زیبایی مزایایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.
 • در این روش نیازی به بیهوشی نیست.
 • هزینه لیفت بینی بسیار کم‌تر از جراحی بینی است.
 • روند بهبودی بسیار سریع بوده و دوره نقاهت ندارد.
 • بلافاصله پس از انجام لیفت می‌توانید، فعالیت‌های روزانه خود را مثل قبل انجام دهید.
 • نتایج آن دائمی نمی باشد. در صورتی که از شکل ظاهری بینی راضی نباشید، پس از چند ماه مشکل برطرف می شود.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری لیفت بینی با نخ

عوامل متعددی را می توان به عنوان ماندگاری لیفت بینی با نخ بیان کرد که می تواند مدت زمان اثر بخشی این درمان زیبایی را تا حد زیادی افزایش دهد که از آن جمله می توان به تخصص پزشک، انجام اصول و روش به کار رفته در این درمان زیبایی و رعایت دستورالعمل های مراقبتی بعد از لیفت بینی با نخ اشاره کرد.

توجه داشته باشید که نخ های به کار رفته در این درمان نیز می تواند یکی دیگر از عوامل مهم در ماندگاری لیفت بینی با نخ به شمار آید. این نخ ها باید کاملا ایمن باشند و براساس تشخیص پزشک برای این پروسه و مکانیسم دو جانبه در جهت بالا کشیدن بافت بینی مناسب انتخاب گردد. نخ های مورد استفاده برای درمان لیفت بینی تاثیر بسزایی در افزایش کلاژن موجود در پوست خواهد داشت و این امر موجب می شود حتی بعد از جذب نخ ها تا مدت ها اثر درمان ماندگار باشد.

پزشک به منظور افزایش و ماندگاری لیفت بینی با نخ انجام روش و اصول های مختلفی را در الویت کار خود قرار می دهد از این رو متقاضیان لازم است به منظور کسب اطلاعات در مورد فرایند درمان، حتما قبل از درمان با پزشک مربوطه جلسات مشاوره ای داشته باشند. از جمله مهم ترین راهکارهایی که پزشکان زیبایی برای ماندگاری لیفت بینی با نخ با متقاضیان این درمان ارائه می دهند عبارتند از : مصرف داروهای تجویز شده براساس دستورالعمل پزشک، خودداری از نوشیدن مایعات حاوی الکل، ممانعت از روش هایی که میزان تورم را افزایش می دهد.

ذکر این نکته نیز لازم است که استفاده از کرم های آرایشی بعد از درمان لیفت بینی با نخ بلامانع می باشد. ولیکن بایستی به مدت 72 ساعت مراقب نوک بینی باشید زیرا نخ های لیفت از این قسمت در بینی کار گذاشته می شود. متقاضی بعد از اتمام فرایند درمان می تواند فعالیت های روزمره خود را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهد. لازم است بدانید که عدم رعایت مراقبت های بعد از درمان می تواند موجب کاهش ماندگاری لیفت بینی با نخ شود.

فیلم لیفت بینی با نخ

مراقبت بعد از جراحی بینی با نخ

 • تا ۲۴ ساعت حمام نروید و از مواد شوینده و آرایشی و حتی آب استفاده نکنید.
 • از انجام ورزش های سنگین مخصوصا حرکاتی که برروی صورت فشار وارد میکند تا ۱ هفته پرهیز کنید.
 • از زدن عینکی های سنگین تا ۱ ماه پرهیز کنید و دراین یک ماه روی تیغه ی بینی فشار وارد نکنید.
 • هنگام سرفه و عطسه پیشانی خود را با دست نگهدارید تا عضلات پیشانی جمع نشود و برای بهبود این فرآیند میتوانید از بوتاکس استفاده نمایید.
 • از مصرف غذاهای آلرژیک و ادویه دار مثل فلفل، سوسیس، کالباس و غذاهای حساسیت زا و زنجبیل و دارچین که باعث ایجاد ورم کاذب می گردد؛ تا ۱ ماه خودداری کنید.
 • هنگام تمیز کردن بینی، آن را به سمت پایین نکشید.
 • هنگام صحبت کردن اخم نکنید و ابروهایتان را بالا پایین نکنید.

قیمت لیفت بینی با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت بینی با نخ با توجه به دستمزد جراح بینی، نوع نخ، جراح و سایر هزینه ها برای هر فرد متفاوت است و پس از معاینه توسط پزشک مشخص می شود.

قیمت لیفت بینی با استفاده از نخ و تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است و هزینه های جانبی ندارد. هزینه لیفت بینی به شرایط مختلفی بستگی دارد و توسط متخصصان زیبایی با توجه به تجربه و نوع کار تعیین می شود. همچنین، نوع ژل استفاده شده، حجم مواد مورد نیاز برای تزریق و تعداد نخ ها نقش مهمی در قیمت گذاری دارند. بنابراین، قبل از تعیین وقت برای انجام لیفت بینی، بهتر است با چند پزشک مجرب مشورت کنید.

به علت اینکه لیفت بینی یک عمل زیبایی است. هزینه آن توسط بیمه پوشش داده نمی شود. بیمه فقط هزینه هایی را پوشش می دهد که پزشک به آن توصیه کرده است. لیفت بینی هیچ توصیه پزشکی مبنی بر ضرورت آن ندارد و نمی توان بابت آن از پزشک درخواست توصیه دریافت کرد.

کلام آخر

ماندگاری لیفت بینی با نخ حداکثر 1 الی 2 سال است ولیکن اگر فرایند ترمیم و درمان را به صورت مرتب انجام دهید مدت زمان ماندگاری نیز افزایش پیدا می کند. این درمان زیبایی با نخ های مخصوص و در کلینیک پزشک بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام می شود و برای افرادی که می خواهند پهنای بینی خود را کاهش دهند و برآمدگی و خمیدگی بینی را اصلاح کنند مناسب می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *