نتایج مطالعات در زمینه استفاده از نخ های جوانساز و لیفتینگ

نتایج مطالعات در زمینه استفاده از نخ های جوانساز و لیفتینگ در حوزه جوانسازی پوست صورت و بدن همگی اشاره به افزایش چشم گیر کلاژن سازی در ناحیه ای که نخ ها کارگذاشته می شوند دارند.

در یکی از مقالات ارزیابی نتایج درمانی بعد از اجرای پروسیجر جوانسازی صورت با نخ لیفتینگ توسط روشهای عکاسی و استفاده از سونوگرافی انجام شده است که در ادامه به تفسیر آن خواهیم پرداخت.

لیفتینگ صورت با نخ روی ده نفر از مراجعین که منتخب روش های غیر جراحی لیفت صورت بودند توسط نخهای پلی دی اکسانون (PDO) انجام شد.

نخ مورد استفاده توسط پزشکان ابعاد معمول داشت. مراجعین تحت درمان بازه سنی بین 40 تا 50 سال و با افتادگی صورت متوسط بودند.

بررسی نتایج توسط سیستم سونوگرافی صورت MHZ12 با نهایت وضوح تصویر ممکن در بازه های زمانی 30، 60، 90 و 120 روز بعد از انجام لیفت صورت با نخ با هدف اندازه گیری لایه های پوست انجام شد.

افزایش کلاژن سازی در اطراف خود نخ جاگذاری شده و اطراف آن طبق نتایج بررسی سونوگرافیک کاملا مشهود بود و هم چنین نتایج ظاهری تغییرات مثبت پوست هم از طریق روش عکاسی ارزیابی گردید.

با افزایش تولید کلاژن توسط فیبروبلاست ها در لایه های مختلف پوست می توان شاهد رفع افتادگی و جوانسازی پوست صورت، بدن و جبران حجم تحلیل رفته در نواحی مانند خط خنده بود.

طبق بررسی های مقالات پزشکی کلاژن سازی بعد از انجام روش جوانسازی با نخ یک ماه بعد از انجام درمان شروع و تا 6 ماه توسط نخهای پلی دی اکسانون (PDO) ادامه خواهد داشت.

میزان کشش بافت با نخ و تولید بافت فیبروتیک و مدت زمان ماندگاری نخ ها به جنس اولیه،تکنیک جایگذاری و نوع خار نخ ها بستگی دارد.در این خصوص مطالعات زیادی انجام شده تا بتوان مقایسه درستی بین نخ و نتایج آنها انجام داد،انتخاب کیس درمانی مناسب و اجرای تکنیک صحیح در کنار کیفیت محصول نخ مصرفی می تواند موثرترین موضوع روی میزان رضایت مراجعین باشد.

روش لیفت صورت و بدن با نخ یک روش غیر تهاجمی محسوب شده و با در نظرگیری مزایای این روش نسبت به روش های جراحی امروزه مورد استفاده گسترده پزشکان فیلد استتیک قرار گرفته است.

در این بررسی با توجه به اینکه در ان روش سونوگرافی بکار برده شده،حجم بافت قبل و بعد از کارگذاری نخ ها کاملا قابل اندازه گیری بوده است.

نتایج کاربا نخ های لیفتینگ و جوانسازی از چند هفته بعد از انجام درمان قابل مشاهده بوده و ممکن است تا چندین ماه شاهد کلاژن سازی در پوست باشیم و در کنار اینکه جابجایی صفحات چربی زیر پوست توسط خار های این نخ ها انجام شده است.

تصاویر هیپراکوئیک از تشکیل فیبروز در اطراف نخ pdo بعد از گذشت ۳۰-۶۰-۹۰-۱۲۰ روز

تصویر قبل و بعد یکی از کیس های درمانی بعد از ۱۲۰ روز

بررسی سونوگرافیک قبل و‌ بعد درمان ۱۲۰ روز بعد از انجام لیفت با نخ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *