نخ لیفت کاگ

لیفت صورت با نخ کاگ یکی از نوین ترین و بروز ترین تکنیک های زیبایی است که با حداقل تهاجم انجام می شود که با استفاده از نخ های خاردار و قابل جذب موجب بالا کشیدن پوست افتاده میشود نخ های کاگ نوعی نخی خاردار هستند که قابلیت جذب دارند ، نخ هایی که بدون خار هستند جهت جوانسازی پوست انجام می شوند ، اما قابلیت کششی ندارن با افزایش سن به تدریج خاصیت ارتجاعی پوست و تولید کلاژن و الاستین کاهش خواهد یافت و پوست قوام خود را به تدریج از دست میدهد. با تحریک کلاژن و الاستین می توان علائم پیری را به تعویق انداخت و باعث جوانتر به نظر رسیدن پوست خواهیم شد. در واقع روش لیفت با نخ طب سوزنی است که جایگزین خوبی برای روش های جراحی و تحریک الاستین پوست خواهد بود.

نخ کاگ چیست؟

نخ کاگ، عبارت از نخ های قابل جذبیه که در زیر پوست جایگذاری شده و باعث سفت و محکم نمودن پوست میشه. قبل از شروع به لیفتینگ، بیحسی موضعی انجام میشود نخ ها به کمک کانولا یا یک سوزن بسیار ظریف و نازک در ناحیه زیر پوست قرار داده میشود.

سوزن حاوی نخ توسط جراح متخصص زیبایی در لایه زیر پوست قرار داده میشه و زمانی که از زیر پوست برداشته میشه نخ ها به شکل پیوند یافته با پوست باقی میمونن با این نخ میتوان به بهترین نحو لیفت بدون جراحی را انجام داد و بهترین جواب را گرفت.درواقع، نخ کاگ برای اتصال محکم تر به پوست طراحی شده، به خاطر اینکه خارداره و به خوبی به بافت های پوست وصل میشه همچنین این ویژگی باعث میشه پوست، کشش و الاستیسیته بیشتری پیدا کند.بعد از جایگذاری نخ کاگ در زیر پوست، به دلیل خاصیت زیست سازگاری و خاردار بودن آن، تولید کلاژن در اطراف نخ و خارهای اون افزایش می یابد، و منجر به کشش و صاف شدن پوست و جوان سازی اون میشه.

این نخ های قابل جذب، به تدریج که تجزیه و جذب خون میشن باعث تحریک تولید پروتئین مهم پوست یعنی کلاژن، و همچنین فیبروپلاست میشه. در نتیجه، پوست صاف تر و جوان تر شده و چین و چروک ها و شل شدگی ها برطرف میشه.

نخ هایی که در لیفت با نخ به کار می روند دارای سه ویژگی اند: طول، جذب و بافت سطح

جذب

وقتی گفته میشه که یک نخ قابل جذب است، به این معنیه که بعد از مصرف و قرار گرفتن در زیر پوست، به مرور زمان تجزیه شده و جذب بدن میشه اصلی ترین نخ قابل جذب عبارته از نخ پلی دی اکسانون (PDO)، که در سالیان متمادی از گذشته تا به امروز، در بخیه اعمال جراحی مختلف و همچنین در جراحی های زیبایی مورد استفاده قرار گرفته.

ثابت شده که این نخ، کاملا سالم و بی خطر بوده و در طول مدت 6 ماه بعد از جایگذاری در پوست، جذب میشه. نخ کاگ که در لیفت صورت و ابرو به کار میره مثل نخ پلی دی اکسانون یا PDO قابل جذبه.

نخ های قابل جذب دیگه ای هم مانند نخ سیل هوئت نرم (که در اروپا و آمریکا پرطرفدار است) و علاوه بر آن یکی دیکر از معروف ترین نخ ها یعنی نخ سیلوئت وجود دارد که از ماده پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) ساخته میشه و زمان جذب اون در بدن، 12 ماه طول میکشه. اگر برای شما سوال که نخ سیلوئت چیست؟ نخ دیگه معروف به پلی کاپرولاکتون (PCL)ه که جذب اون در بدن بیش از 24 ماه طول میکشه.

با توجه با اینکه نخ ها به دنبال قرار داده شدن در زیر پوست، تولید کلاژن رو تحریک میکنن، بنابراین، انتخاب نخ های دارای طول عمر طولانی تر بهتر و مفیدتره با وجود این، نخ های کوتاه مدت و نخ های بلند مدت از نظر طول عمر و دوام، عملکرد و تاثیر شون در پوست تفاوت جزئی و اندکی دارد.

طول و اندازه

نخ ها از نظر اندازه به دو نوع نخ های کوتاه و بلند دسته بندی میشن نخ PDO و انواع مختلف آن، معمولا کوتاه هستند، و به همین خاطر برای انجام برخی روش های لیفت، ازجمله لیفت بینی با نخ (HIKO) کاملا مناسبه نخ کاگ یا نخ های خاردار دارای طول بیشتری هستند، و بنابراین برای لیفت نواحی مختلف صورت، گردن، سینه، و حتی نواحی دیگه بدن قابل استفاده هستند.

بافت

بافت نخ ها اعم از نخ های قابل جذب و یا غیر قابل جذب، در میزان تاثیرگذاری آنها نقش مهمی دارد. بسته به نواحی از بدن که تحت عمل لیفتینگ قرار میگیره، ممکنه بعضی از انواع بافت نخ ها مناسب تر بوده و نتیجه بهتری به همراه داشته باشه، یا اینکه ترکیبی از انواع بافت ها مورد استفاده قرار گیرند.

انواع گوناگونی از نخ ها رو به صورت خاردار تولید کردن که معروف به نخ کاگ هستند. برخی از این نخ ها، به صورت یک طرفه یعنی فقط در یک جهت دارای خار هستند، که تحت عنوان نخ های خاردار یک طرفه نامیده میشن.

دسته دیگه، نخ هایی هستند که در دو جهت واجد خار بوده و تحت عنوان نخ های خاردار دو طرفه معروف هستند و انواع دیگه نخ ها که نخ های بدون خار هستند.

وجود خار در نخ کاگ، علاوه براینکه باعث قطعی کردن چسبیدن و اتصال نخ به زیر پوست و عدم حرکت اون میشه، به دلیل ایجاد سایش در پوست، تولید و ترشح کلاژن رو هم تحریک کرده و منجر به ترمیم و بازسازی پوست میشه.

تفاوت نخ پلی دی اکسانون و نخ پلی ال لاکتیک اسید

نخ پلی دی اکسانون (با جذب 6 ماه) یا PDO، برای لیفت کردن پوست به کار میره، در حالیکه، نخ پلی ال لاکتیک اسید (با جذب 12 ماه) یا PLLA، برای لیفت بینی مورد استفاده قرار میگیره نخ کاگ، نوعی نخ قابل جذب با خواص و ویژگی های مشابه با نخ های پلی دی اکسانون است، با این تفاوت و درواقع با این ویژگی برتر که خارداره.

درنتیجه نخ کاگ، به خاطر خاردار بودن بهتر از سایر نخ ها میتونه به بافت زیر پوست متصل بشه و تولید کلاژن رو بهتر از بقیه نخ ها تحریک کند.

در حالیکه نخ های قابل جذب، سرانجام تجزیه شده و در بدن حل میشن و اثر خود رو از دست می دهند، نخ های غیر قابل جذب برای انجام لیفت صورت دائمی و با دوام و ماندگاری بسیار طولانی، مورد استفاده قرار می گیرند نخ های غیر قابل جذب مانند آپتوز (یکی از نخ های اصلی مورد استفاده برای انجام لیفت با نخ)، نخ وافلز، و کانتور از ماده پلی پروپیلن ساخته میشن، که غیر قابل جذب توسط بدنه.

انتخاب نخ برای انجام لیفت، براساس ترجیح بیمار، نظر تخصصی کارشناس لیفتینگ و جراح متخصص زیبایی، نواحی از بدن که لیفت میشه، و طول مدت و مدت ماندگاری تاثیر لیفتینگ انجام میگیره.

کاربرد این نخ چیه؟

کاربرد نخ کاگ، با توجه به انواع خارهای یک طرفه، و دو طرفه، در لیفتینگ پوست نواحی مختلف بدن به عنوان یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی، امری رایجه.

نخ کاگ، به علت قابل جذب و زیست سازگار بودن در لیفت ابروها، لیفت نواحی مختلف صورت شامل گونه، فک یا چانه، بینی، و گردن مورد استفاده قرار میگیره سهولت و راحتی استفاده از این نخ و کوتاه بودن مدت زمان لیفتینگ باعث شده که لیفت نواحی مختلف صورت و لیفت ابرو با نخ کاگ، به عنوان عمل زیبایی پوست پرطرفدار و سالم شناخته بشه.

لیفت صورت با نخ کاگ:

یکی از پرطرفدارترین نوع لیفت صورت، عبارت از لیفت صورت با نخ کاگه. با افزایش سن و با پیر شدن، پوست بدن از جمله صورت به تدریج پروتئین کلاژن خود رو از دست میده. در نتیجه، پوست نازک تر، و شل تر شده، افتادگی و چین و چروک پیدا میکنه. پوست جوان معمولا به دلیل داشتن مقادیر کافی از کلاژن، ضخیم تر بوده و در برابر نیروی جاذبه مقاومت و خاصیت کشش بیشتری دارد.

با انجام عمل لیفت صورت با نخ کاگ، تولید کلاژن در بافت پوست تحریک شده و مقادیر اون در پوست به اندازه کافی افزایش می یابد. درنتیجه، خاصیت الاستیسیته و کشش پوست به حالت طبیعی بر میگرده، به عبارت دیگه پوست جوانی و زیبایی خود رو به دست میاره.

مزیت نخ کاگ نسبت به سایر نخ های قابل جذب اینه که چون خاردار هست، بنابراین بعد از جایگذاری در زیر پوست صورت توسط جراح متخصص زیبایی یا کارشناس لیفتینگ، به طور محکم به بافت پوست قلاب میشه و در جای خود تثبیت شده و بیشتر از سایر انواع نخ ها باعث تحریک فیبروبلاست های پوست به ساختن پروتئین جوان ساز پوست یعنی کلاژن میشه.

لیفت صورت با نخ کاگ، یک عمل و روش غیر تهاجمیه. در این روش، برای از بین بردن درد حین لیفتینگ با نخ کاگ، بیحسی موضعی در نواحی تحت عمل صورت انجام میشه. طول مدت این روش حدود ۶۰ دقیقه.

نخ double cog
نخ double cog

اقدامات قبل از لیفت صورت با نخ

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از لیفت صورت با نخ کاگ انتخاب یک پزشک خوب و مجرب می باشد.
برای انتخاب یک پزشک یا کلینیک لیفت با نخ خوب می توانید از دوستان آشنایان خود پرس و جو کنید
بانوان بهتر است بدون آرایش صورت برای لیفتینگ با نخ مراجعه کنند و آقایان ریش و سبیل خود را بتراشند.
بیمار به مدت 3 روز قبل از لیفت با نخ از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از لیفت با نخ کاگ

از جمله مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ کاگ که بیمار باید بداند این است که فرد از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا خودداری کنید.
داروهایی را که پزشک تجویز نموده است راس ساعت استفاده کنید.
از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
بانوان به مدت 24 ساعت از آرایش کردن صورت جدا خوددرای کنند.
آقایان به مدت یک هفته از تراشیدن ریش و سبیل خود اجتناب کنند.

لیفتینگ صورت با نخ کاگ چقدر زمان می برد ؟

فرایند قرار دادن این نخ ها حدود 30 دقیقه زمان می برد و فرآیند پیچیده ای نیست. همچنین مدت زمان بهبودی لیفت صورت با نخ کاگ کوتاه بوده و با توجه به نوع پوست ، سن و ناحیه تحت درمان بین 2 الی 3 روز زمان می برد و نتیجه درمان بعد از 6 ماه تکمیل خواهد شد.

لیفت با نخ کاگ برای چه سنی مناسب است؟

افراد مناسب برای انجام لیفت با نخ کاگ، معمولا خانم ها و آقایانی هستند که جوان تر و دارای پوستی با کمترین شل شدگی و چین و چروک باشند افراد بین سنین ۴۵-۳۵ سال، بیشترین درخواست شون برای لیفت پوست نواحی زیر چشم و فک یا چانه به خاطر افتادگی، و چین و چروک هست.

افراد مسن تر تا ۶۰ سالگی معمولا به لیفت صورت گسترده تری در نواحی مختلف پوست صورت احتیاج دارن به خاطر اینکه، شل شدگی، افتادگی، و چین و چروک عمیق تری در پوست افراد مسن تر ایجاد میشه.

قیمت نخ کاگ

نخ کاگ، به خاطر مرغوبیت و کیفیت بالا، و به دلیل دوام و ماندگاری بیشتر تاثیر اون در جوان سازی و ترمیم و اصلاح پوست؛ دارای قیمت و هزینه بالاتری در مقایسه با نخ های دیگه هستش.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *